En İyi Mitoloji Filmleri

Mitolojik filmler, mitolojiye olan ilgiyi ve merakı da arttırmakta. Efsanelere konu olan mitolojik kahramanların sevilen oyuncular ile buluşması izleyicilerde de merak uyandırıyor. En iyi mitoloji filmleri Antik Yunan, Mısır, İskandinav ve Türk mitolojisi üzerinden esinlenmekte. İşte sizler için derlenen iyi mitoloji filmleri;

Büyük İskender


Dünyaya hükmeden Büyük İskender’in zaferlerinin anlatıldığı film, iktidar kavgalarını da başarılı olarak işlemiş. Angelina Jolie, Colin Farrell, Jared Leto, Rosario Dawnson, Val Klimer gibi ünlü isimlerin yer aldığı Büyük İskender mutlaka izlemeniz gereken mitoloji filmleri arasında yer alıyor.

Pompeii


Yok oluşu konu alan Pompeii, 2014 yılında vizyona girmişti. Kit Harington’un başrolünü üstlendiği filmde  Kiefer Sutherland’da yer alıyor. Milattan önce bir patlama olur ve Pompeii kenti bu patlamanın etkisi altında kalır. Dünya; ataş ve küller nedeni ile yıkılmaktadır.

Titanların Savaşı


2010 yılında vizyona giren Titanların Savaşı adlı yapımda; iyiler ve kötülerin çatışması mitolojik karakterler etrafında anlatılır. Persus; kötülük tanrıçası Hades’e ve çeşitli canavarlara karşı bir mücadele başlatır. Tanrı olarak güçlerini kabul eden Persus kendi kaderini çizer. Nicholas Hoult, Sam Worthington, Gemma Arterton, Liam Neeson gibi başarılı isimler filmde rol almakta.

Percy Jackson ve Olymposlular: Şimşek Hırsızı


Antik Yunan mitolojisinden esinlenen Şimşek Hırsızı adlı film 2010 yılında vizyona girmiştir.  Poseidon’un oğlunun konu edildiği filmde aynı zamanda Olymposlular anlatılır.

Ölümsüzler ( Immortals)


2011’de vizyona giren Ölümsüzler adlı yapım; görsel efektleri ile de seyirciler tarafından oldukça beğenilmiştir. Yönetmenliğini Tarsem Singh’in üstlendiği film 115 milyon USD bütçe kullanılarak çekilmiş.  Antik Yunan mitolojisinin işlendiği yapımda Theseus kötü güçlere karşı mücadele eder.

Herkül: Özgürlük Savaşçısı


25 Temmuz 2014 tarihinde vizyona giren Özgürlük Savaşçısı adlı film;  Breett Ratner tarafından yönetilir. Dwayne Johnson, Rufus Sewell ve Aksel Hennie gibi başarılı oyuncuların yer aldığı yapımda Herkül’ün hikayesi anlatılır Yunan mitolojisinde Herakles olarak bilinir. Zeus’un oğlu olan Herakles Roma mitolojisinde Herkül olarak bilinir.

İlahların Aşkı


En iyi mitoloji filmleri arasında yer alan İlahların Aşkı adlı filmde; Poseidon’un kızı Ondine’in şövalyeye aşkı anlatılır.